Jak fale ultradźwiękowe pomagają na cellulit?

Jak fale ultradźwiękowe pomagają na cellulit?

Fale ultradźwiękowe pomagają pozbyć się cellulitu poprzez wywołanie zubożenia komórek tłuszczowych. Zabieg może być stosowany w przypadku wielu rodzajów tłuszczu. Długość fali ultradźwiękowej jest dostosowana do różnych rodzajów tłuszczu. Aby uzyskać bardziej efektywne wyniki, należy poddać się kilku sesjom.

Zogniskowane ultradźwięki o niskiej intensywności

Terapia ultradźwiękowa jest stosowana do redukcji cellulitu. Istnieją różne rodzaje ultradźwięków, w zależności od częstotliwości impulsów. Zogniskowane ultradźwięki o niskiej intensywności, czyli LIFUS, wykorzystują energię o częstotliwości 0,8-3,5 MHz, aby skierować ją na określone obszary ciała. Może pomóc w przypadku cellulitu poprzez stymulację rozpadu komórek tłuszczowych i zagęszczania kolagenu – cytat ten został zaczerpnięty ze strony travelon.pl. Jest to bezpieczny sposób na zmniejszenie widoczności cellulitu.

Ultra Sculpt wykorzystuje ultradźwięki o wysokiej intensywności (HIFU) do redukcji cellulitu i ujędrniania skóry. Zabieg Ultra Sculpt działa poprzez stymulację produkcji kolagenu i poprawę krążenia krwi w danym obszarze. Podczas sesji, maleńka słuchawka jest umieszczana nad obszarem dotkniętym cellulitem i dostarczana jest seria zogniskowanych energii. Proces ten jest powtarzany trzykrotnie.

W niedawno przeprowadzonym badaniu maksymalną intensywność leczenia ultradźwiękami ustalono na 2 W/cm2. Im wyższa intensywność, tym większe naprężenie skóry. Wyniki były imponujące i przekroczyły wszelkie oczekiwania. Zabieg był bezpieczny, skuteczny i niedrogi. Jest to metoda nieinwazyjna, która staje się popularnym sposobem leczenia cellulitu.

Zabieg wykorzystuje energię ultradźwiękową do podgrzewania komórek tłuszczowych. Energia ta powoduje, że komórki produkują więcej kolagenu, który nadaje skórze jej strukturę. To z kolei powoduje, że skóra staje się bardziej napięta i zmniejsza się ilość zmarszczek. Chociaż zabieg ten jest bezpieczny i skuteczny, nie jest skuteczny, gdy jest stosowany samodzielnie i tylko w połączeniu z głęboko działającą częstotliwością radiową. Liposukcja

Kawitacja ultradźwiękowa jest nieinwazyjnym zabiegiem, który wykorzystuje fale ultradźwiękowe o niskiej częstotliwości do nakierowania na obszary problemowe. W wyniku tego zabiegu dochodzi do rozbicia komórek tłuszczowych i poprawy krążenia. Metoda ta jest całkowicie bezpieczna i nie wymaga przestojów ani znieczulenia. Zabiegi trwają zazwyczaj od sześciu do dziewięciu sesji, w odstępach jednego tygodnia. Pacjenci zazwyczaj odczuwają minimalny lub żaden ból podczas zabiegu.

Niektórzy pacjenci odczuwają natychmiastowe rezultaty, podczas gdy inni mogą potrzebować więcej sesji, aby zauważyć znaczącą poprawę. Liczba zabiegów potrzebnych do pozbycia się cellulitu zależy od stopnia zaawansowania problemu. Najczęstszymi miejscami gromadzenia się cellulitu są biodra, uda i brzuch. Inne zabiegi mogą obejmować dietę o niskiej zawartości tłuszczu i ćwiczenia. Pomoże to stymulować produkcję kolagenu i wypłukać złogi tłuszczu.

Fale ultradźwiękowe mają ruch zmienny, który działa poprzez stymulację mięśni. Fale te są nakładane na obszar leczenia za pomocą elektrod. Przez elektrody przepuszczany jest prąd o częstotliwości od pięciu do 150 Hz. Fale powodują napięte podłoże mięśniowe w stosunku do warstwy cellulitu i tłuszczu. Zapewnia to przeciwciśnienie wobec cellulitu, który jest uwięziony pod warstwą tłuszczu.

Chociaż ultradźwięki są doskonałym zabiegiem na cellulit, nie są tak skuteczne jak radiofrekwencja. Radiofrekwencja jest obecnie najskuteczniejszym zabiegiem antycellulitowym na rynku.

Kriolipoliza

Fale ultradźwiękowe wywołują w komórkach tłuszczowych proces zwany mikromasażem. Energia dźwięku dociera do podskórnego tłuszczu, gdzie rozchodzi się po otaczającym go kolagenie. Proces ten powoduje rozbicie i rozpuszczenie tłuszczu, co skutkuje powstaniem pęcherzyków wodoru. Pęcherzyki te pękają w błonie kolagenowej, umożliwiając dyfuzję cząsteczek tłuszczu na zewnątrz. Ultradźwięki poprawiają również mikrokrążenie.

Fale ultradźwiękowe mogą pomóc w zmniejszeniu wyglądu cellulitu poprzez zmniejszenie objętości tłuszczu w otaczającej go tkance. Poprawia również przepływ krwi, a także sprzyja usuwaniu odpadów. Zabiegi mogą być jednak bolesne. Stosowana częstotliwość może wynosić od 0,9 do 1,6 MHz. Ponadto po zabiegach ultradźwiękowych mogą wystąpić siniaki.

Fale ultradźwiękowe są skuteczniej absorbowane, gdy docierają do skóry. Dzieje się tak, ponieważ fale przenikają przez powierzchnię skóry. Dzięki podgrzaniu żelu fale mogą być skuteczniej wchłaniane do tkanek leżących pod skórą. Gdy fale ultradźwiękowe wnikają w skórę, katalizują przepływ krwi i przekazują składniki odżywcze do powierzchni skóry. Pomaga to poprawić wygląd skóry.

Kawitacja ultradźwiękowa to kolejny zabieg wykorzystujący ultradźwięki o niskiej częstotliwości. Może być skuteczny w redukcji cellulitu, zwłaszcza w obszarach tłuszczowych. W przeciwieństwie do liposukcji, kawitacja ultradźwiękowa nie ma przestojów i nie wymaga zabiegów okołotreningowych. Większość klientów zgłasza, że zabieg jest bezbolesny. Picie dużej ilości wody po zabiegu pomaga wyeliminować czerwone i tłuste obszary.

Podobne tematy