Laser tulowy – nowość w laserowym usuwaniu przebarwień

Laserowe usuwanie przebarwień to skuteczna i mało inwazyjna metoda fotoodmładzania skóry. Istnieją różne typy laserów, które radzą sobie z plamami na skórze, ale na szczególną uwagę zasługuje technologia tulowa zaadaptowana przez medycynę estetyczną specjalnie w celu przywracania równomiernego kolorytu cery. Wyjaśniamy, na czym polega ta nowoczesna metoda usuwania przebarwień.

Co to jest laser tulowy?

Laser tulowy to technologia znana w medycynie nie od dziś. Początkowo stosowany był w leczeniu przerostu prostaty. Od 2011 roku wykorzystywany jest w medycynie estetycznej w celu odmładzania skóry i redukcji różnego rodzaju przebarwień. Jest to laser frakcyjny o długości fali 1927 nm. W urządzeniu użyte zostało włókno tulowe, które jest nowoczesnym, skutecznym i bezpiecznym źródłem promieniowania. Laser ten charakteryzuje się wysokim powinowactwem do wody, dzięki czemu skutecznie oddziałuje na naskórek i górną warstwę skóry właściwej, czyli dokładnie tam, gdzie występuje źródło problemów z przebarwieniami.

Lavieen to tulowy laser na przebarwienia stosowany m.in. przez specjalistów z warszawskiej Kliniki Miracki. Urządzenie to łączy w sobie wszystkie zalety innych laserów odmładzających i redukujących przebarwienia, jednocześnie pozbawiony jest ich niedoskonałości. Doskonale sprawdza się w usuwaniu przebarwień posłonecznych, plam starczych i melasmy. Ponadto zabieg ten można zastosować również w celu usuwania drobnych zmarszczek, blizn pourazowych, blizn potrądzikowych oraz do liftingu skóry.

Jak powstają przebarwienia?

Przebarwienia to konsekwencja zaburzeń wytwarzania melaniny (barwnika skóry). Problem tkwi w podstawnej warstwie naskórka, gdzie znajdują się melanocyty – komórki produkujące melaninę. Ich nieprawidłowe funkcjonowanie przyczynia się do powstawania ciemnych plam na skórze.

Przebarwienia powstają pod wpływem wieku, zaburzeń hormonalnych i ekspozycji skóry na promieniowanie słoneczne. Wpływ na przebarwianie się skóry mają również żeńskie hormony płciowe, dlatego zmiany tego typu częściej występują u kobiet niż u mężczyzn. Nie bez znaczenia są też predyspozycje genetyczne i zażywanie niektórych leków.

Laserowe usuwanie przebarwień przy pomocy technologii Lavieen

Laserowe usuwanie przebarwień wykonywane jest przez lekarza medycyny estetycznej. Urządzenie Lavieen wykonuje swoją pracę w błyskawicznym tempie. Zabieg na całą twarz trwa zwykle nie więcej niż 10 minut. Procedura nie wymaga znieczulenia, ani okresu rekonwalescencji. Zabieg wyróżnia się doskonałą skutecznością przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa.

Wiązka lasera przenika do skóry i powoduje powstawanie dużej liczby mikrokanalików. Rogowa warstwa naskórka ulega niewielkiemu uszkodzeniu. Tworzą się drobne strupki, które znikają po kilku dniach, odsłaniając skórę pozbawioną przebarwień, o równomiernym kolorycie.

Precyzyjnie regulowana wiązka lasera tulowego sprawia, że efekty zabiegów widoczne są bardzo szybko. Proces całkowitej regeneracji i rozjaśnienia przebarwień następuje po kilku tygodniach, ale poprawa kondycji skóry zauważalna jest już kilka dni po zabiegu. W zależności od wskazania wystarczą 1-3 zabiegi, aby zaobserwować spektakularne rezultaty. Laser Lavieen odmładza i rozświetla skórę oraz skutecznie radzi sobie z różnego rodzaju przebarwieniami: 

  • posłonecznymi, 
  • pozapalnymi,
  • melasmą, 
  • plamami starczymi, 
  • piegami. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegach na przebarwienia, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.



Podobne tematy