Jak sprawdzić, czy masz cellulit

Jak sprawdzić, czy masz cellulit

Jest kilka sposobów na sprawdzenie czy masz cellulit czy nie. Możesz zmierzyć grubość skóry lub użyć lustra. Inną metodą jest szczotkowanie na sucho. Pomiar grubości skóry można wykonać za pomocą lusterka na lustrzanej powierzchni.

Szczotkowanie na sucho

Szczotkowanie na sucho może pomóc Ci określić, czy masz cellulit, poprzez wygładzenie skóry. Działa najlepiej, gdy jest wykonywane rano, ponieważ działa pobudzająco na organizm. Możesz wykonywać to ćwiczenie przed lub po wzięciu prysznica. Jeśli jednak planujesz używać balsamów, kremów nawilżających lub olejków, najlepiej najpierw weź prysznic.

Szczotkowanie na sucho działa poprzez stymulację układu limfatycznego, jednego z dwóch głównych układów krążenia w organizmie. System ten przemieszcza martwe komórki i komórki odpornościowe przez ciało. Aby utrzymać ten przepływ, ciało potrzebuje ruchu. Szczotkowanie na sucho aktywuje ten ruch, który pomaga ciału pozbyć się toksyn. Szczotkowanie na sucho jest najbardziej skuteczne w miejscach, gdzie znajdują się skupiska węzłów chłonnych, takich jak pachy i wewnętrzna strona ud.

Pomiar grubości skóry

Cellulit to powszechne schorzenie, które dotyczy tkanki łącznej pomiędzy skórą a leżącym pod nią tłuszczem. Naciska ona na skórę i tworzy nierówną powierzchnię. Na rozwój cellulitu duży wpływ mają czynniki hormonalne. Również genetyka determinuje strukturę i teksturę skóry. Nawet u osób o wysokim poziomie napięcia mięśniowego może wystąpić cellulit.

Istnieją różne systemy obrazowania i pomiaru służące do oceny cellulitu. Kilka z nich zostało zwalidowanych i wykorzystanych w badaniach klinicznych. Jednak najlepszymi narzędziami do oceny cellulitu są skala nasilenia czarnego cellulitu (BCSS) i PCSS. Chociaż metody te nie są doskonałe, są przydatne i oferują bardziej szczegółowe spojrzenie na ten stan.

Badanie skóry za pomocą lustra

Jednym z najprostszych sposobów sprawdzenia, czy masz cellulit, czy nie, jest zbadanie skóry za pomocą lustra. Szczególnie przydatne do tego celu może być lusterko ręczne, które pomoże Ci dostrzec miejsca, których nie widać w zwykłym lustrze. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, oglądaj swoją skórę pod każdym kątem. Sprawdź twarz, dłonie i stopy. Upewnij się, że sprawdzisz również obszar wokół uszu.

Cellulit to stan, który dotyka 90 procent amerykańskich kobiet. Mogą się na nią zapaść również mężczyźni i nastolatki. Powodują go złogi tłuszczowe, które gromadzą się pod skórą i wypychają do góry. Nie jest to oznaka nadwagi lub chudości, ale staje się bardziej widoczny, gdy przybierasz na wadze. Nawet jeśli utrzymujesz zdrową wagę, cellulit może mieć wpływ na Twoją sylwetkę.

Używanie lustra na lustrzanej powierzchni

Zanim zaczniesz używać lustra na lustrzanej powierzchni, powinnaś wiedzieć, czego szukać. Cellulit zazwyczaj charakteryzuje się luźną skórą, która ma wgłębiony wygląd. Lotiony zawierające składniki ujędrniające pomogą Ci odzyskać utraconą elastyczność. Należy je nakładać dwa razy dziennie na obszar o wielkości dołeczka i dokładnie wmasować.

Odbicie w lustrze może być trudne do zobaczenia, jeśli stoisz w prywatnym miejscu. To, czy lustro jest przezroczyste, czy nie, zależy od materiału i oświetlenia w pomieszczeniu. Używanie latarki lub latarki ze smartfona do przeglądania się w lustrze jest dobrym rozwiązaniem. Innym trikiem jest użycie lustra dwustronnego, które da Ci odbicie po drugiej stronie.

Patrzenie na swoją skórę z lupą

Cellulit to powszechny stan, w którym skóra pokrywająca tłuszcz jest ściągana w dół przez pasma tkanki łącznej. Powoduje to nierówną powierzchnię. Dotyka on zarówno osoby chude, jak i o pełnej figurze. Na szczęście istnieją zabiegi na cellulit, które mogą pomóc Ci pozbyć się dołeczków.

Istnieją różne rodzaje cellulitu, a każdy z nich ma swoją własną przyczynę. Cellulit stopnia 2 ma wygląd przypominający twarożek, a cellulit stopnia 3 składa się z 10 lub więcej wgłębień i zwiotczeń. Naukowcy uważają, że cellulit jest spowodowany kombinacją różnych czynników. Kobiety są bardziej narażone na rozwój cellulitu niż mężczyźni, przede wszystkim dlatego, że noszą więcej tłuszczu w udach i tyłku. Uważa się, że kolejnym czynnikiem przyczyniającym się do powstania cellulitu są zmiany hormonalne.

Cellulit jest najbardziej widoczny na udach i pośladkach, choć może pojawić się w każdym miejscu na ciele. Jest bardziej powszechny u osób starszych, ponieważ skóra staje się cieńsza i traci swoją elastyczność. Ma również tendencję do atakowania kobiet bardziej niż mężczyzn, ze względu na hormony, grubość skóry i tkanki łącznej.

Podobne tematy