Czy opalanie ukrywa cellulit?

Czy opalanie ukrywa cellulit?

Sztuczne opalanie może sprawić, że cellulit stanie się mniej widoczny, a także może zamaskować blizny i rozstępy. Mimo, że sztuczne opalanie może sprawić, że będziesz wyglądać szczuplej, Twój cellulit będzie nadal widoczny, w zależności od odcienia Twojej skóry i jego lokalizacji. A jeśli masz skłonność do cellulitu, opalanie na słońcu nie jest najlepszym pomysłem. Promienie słoneczne UV uszkadzają elastynę i kolagen, co może pogorszyć stan cellulitu.

Korzyści z opalania

Chociaż opalanie może ukryć cellulit na krótki okres czasu, należy pamiętać, że opalanie UV jest niebezpieczne dla zdrowia. Nie jest też dobre dla wyglądu Twojej skóry. Opalanie może prowadzić do osłabienia włókien kolagenowych i zmniejszenia elastyczności, co pogorszy wygląd cellulitu.

Badania wykazały, że nadmierna ekspozycja na słońce może powodować poważne problemy zdrowotne. Opalanie może zmniejszyć wygląd cellulitu, ale może też spowodować przedwczesne rozpadanie się skóry. Lepiej jest używać bezsłonecznego opalacza, aby zapobiec skutkom działania promieni UV.

Balsamy i spraye opalające mogą pomóc ukryć cellulit i są na ogół tańsze niż opalanie promieniami UV. Nie wymagają też stosowania diet ani ćwiczeń. A jeśli nie masz ochoty na pełną opaleniznę, wypróbuj kremy samoopalające Coppertone lub Neutrogena. W przeciwieństwie do kremów na cellulit, samoopalacze są bezpieczne, ale zawsze najpierw przetestuj niewielką powierzchnię – dane te zostały zgromadzone przez specjalistów serwisu oponcar.pl.

Choć niektóre badania wykazały, że skóra może odnieść korzyści z opalania, wyniki tych zabiegów nie są jeszcze jednoznaczne. Wielu osobom wciąż trudno jest pozbyć się całego cellulitu i nie dzieje się to za pomocą ćwiczeń czy diety. W rzeczywistości nawet bardzo szczupłe kobiety zmagają się z cellulitem.

Innym problemem związanym z opalaniem w pomieszczeniach zamkniętych jest możliwość wystąpienia raka skóry. Nadmierna ekspozycja na promienie UV wiąże się ze zwiększonym ryzykiem rozwoju czerniaka. Zmniejsza to także układ odpornościowy, przez co człowiek jest bardziej podatny na choroby i infekcje. FDA nakazała producentom lamp słonecznych ostrzegać użytkowników o konieczności regularnych badań przesiewowych w kierunku raka.

Efekty uboczne

Opalanie jest popularnym sposobem leczenia cellulitu, ale ma swoje negatywne skutki uboczne. Nadmierna ekspozycja na słońce ma poważne konsekwencje zdrowotne i może powodować raka skóry. Opalanie osłabia również skórę, pogarszając stan cellulitu. Jeśli chcesz mieć gładkie, seksowne nogi, może lepiej zdecydować się na iniekcyjny Qwo.

Opalanie zwiększa ryzyko zachorowania na raka skóry i powoduje przedwczesne starzenie się skóry. Nie chroni również przed słońcem, co oznacza, że skóra jest bardziej podatna na oparzenia słoneczne. Chociaż dodatkowa melanina w skórze zapewnia filtr SPF od dwóch do czterech, powinieneś nosić filtr SPF 15 lub wyższy. Nadmierna ekspozycja na promienie UV powoduje przedwczesne starzenie się skóry, które może objawiać się zmarszczkami lub ciemnymi plamami.

Jeśli wybierzesz salon opalania, ważne jest, abyś sprawdził jego reputację. Sprawdź jego akredytację i sprawdź opinie klientów. Powinieneś znaleźć salon, który nie ma żadnych złych opinii, co może pomóc w podjęciu decyzji o tym, czy mieć zabieg, czy nie. Chcesz również uniknąć nadmiernych ilości soli lub cukru, które są również znane z pogorszenia cellulitu.

Innym rodzajem opalania jest tzw. opalanie bezsłoneczne. Chociaż jest droższe, zapewnia dobre rezultaty. Jednak przed uzyskaniem opalenizny powinnaś być świadoma skutków ubocznych. Będziesz odczuwać pieczenie i małe czerwone kropki, które znikną w ciągu dwóch do trzech tygodni. Możesz otrzymać receptę na znieczulenie miejscowe, aby zmniejszyć dyskomfort w okresie rekonwalescencji. Czas rekonwalescencji nie powinien być dłuższy niż cztery tygodnie.

Innym efektem ubocznym opalania jest bladość skóry. Włókna kolagenowe w skórze ulegają rozciągnięciu. W niektórych przypadkach powstała struktura skóry jest nieodwracalna. Dlatego tak ważne jest, aby przed wypróbowaniem zabiegów opalania skonsultować się z dermatologiem. Jeśli rozważasz opalanie jako leczenie cellulitu, upewnij się, że przeczytasz wszystkie środki ostrożności przed rozpoczęciem nowego zabiegu.

Zagrożenia dla zdrowia

Opalanie w celu ukrycia cellulitu może mieć wiele negatywnych skutków. Opalanie naraża skórę na szkodliwe działanie słonecznych promieni ultrafioletowych, które osłabiają włókna kolagenu i elastyny. Te uszkodzenia mogą sprawić, że cellulit z czasem będzie wyglądał gorzej. Uszkodzenia te mogą również powodować zmarszczki i raka skóry. Ponadto, długotrwała ekspozycja na promienie UV może spowodować pojawienie się przebarwień skóry i plam słonecznych.

Opalanie to także strata czasu i pieniędzy. Podczas gdy ciemniejsza skóra ukrywa twarogowe mięso, jest nieskuteczna w uwalnianiu napiętych pasm kolagenowych, które powodują cellulit. Ponadto, nawet kremy do pielęgnacji skóry stosowane miejscowo nie są w stanie pomóc skórze w uwolnieniu tych pasm. Ponadto, nadmierna ekspozycja na słońce może osłabić elastyczność skóry, co jeszcze bardziej pogłębia cellulit.

Opalanie zwiększa ryzyko zachorowania na czerniaka nawet o 59 procent z każdą sesją. Opalanie w pomieszczeniach zamkniętych jest szczególnie szkodliwe dla młodych ludzi, u których prawdopodobieństwo zachorowania na czerniaka jest sześciokrotnie większe. Opalanie nie zapewnia również odpowiedniej ilości witaminy D, którą można nabyć poprzez dietę lub suplementy.

Uzależnienie od opalania

Najnowsze badanie przeprowadzone w Georgetown University Medical Center wykazało, że uzależnienie od opalania może być gorsze niż myślisz. W badaniu wzięło udział 400 kobiet, które były testowane przed i po sesji opalania. Kobiety uzależnione od opalania podały, że poprawiło ono ich wygląd, nastawienie i samoocenę. Ponadto wydawały więcej pieniędzy na opalanie niż ich rówieśniczki bez nałogu.

Badania wykazują, że nadmierne opalanie może powodować przedwczesne zmarszczki, skórzastą skórę i zwiększone ryzyko zachorowania na czerniaka. Na szczęście istnieje wiele alternatyw dla opalania, w tym opalanie natryskowe i sesje w pocie czoła, które mogą dać ci ten sam przypływ endorfin.

Nadmierna ekspozycja na słońce to jedna z najgorszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla swojej skóry. Chociaż opalanie może ukryć cellulit, promienie ultrafioletowe emitowane przez słońce mogą w rzeczywistości uszkodzić skórę, powodując, że staje się ona słabsza i mniej elastyczna. To z kolei może pogorszyć stan cellulitu.

Osoby, które mają nałóg związany z BDD, są bardziej skłonne do angażowania się w opalanie. Jeśli twój partner lub znaczący inny jest zaangażowany w twoje życie, może być niemożliwe, aby się oprzeć. Na przykład, Ritchie mógł mieć BDD i wrócił do solarium po strachu przed rakiem, co mogło sprawić, że poczuła się niespokojna. Chociaż opalanie może tymczasowo złagodzić lęk, może sprawić, że poczujesz się niekomfortowo.

Podobne tematy