Czy jedzenie słodyczy powoduje cellulit? To dobry pomysł, aby ograniczyć słodycze

Czy jedzenie słodyczy powoduje cellulit? To dobry pomysł, aby ograniczyć słodycze

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się, czy jedzenie słodyczy powoduje cellulit, nie jesteś sama. Badania wykazały związek między rodzajem spożywanych słodyczy a pojawieniem się cellulitu. Oprócz cukru, inne pokarmy, które przyczyniają się do powstawania cellulitu to przetworzone węglowodany, białe pieczywo i ciasta z lukrem.

Cukier powoduje cellulit

Cukier powoduje cellulit poprzez wywołanie stanu zapalnego w organizmie – cytat ten jest zasługą autora strony Proste czyszczenie. Jeśli chcesz pozbyć się tego nieestetycznego stanu, musisz zmniejszyć ilość cukru w swojej diecie. Wiele przetworzonych produktów spożywczych ma wysoką zawartość cukru i soli, co może pogorszyć wygląd cellulitu. Cukier i sól przyczyniają się również do zatrzymywania wody, więc ważne jest, aby ograniczyć te pokarmy. American Heart Association zaleca, abyś ograniczyła spożycie sodu do 2,300 miligramów dziennie.

Cukier wpływa również na zdolność organizmu do produkcji kolagenu, który jest niezbędny do uzyskania gładkiej skóry. Podczas gdy kolagen naturalnie zmniejsza się z wiekiem, cukier nasila ten proces. Cukier znajdziesz w chlebie, płatkach śniadaniowych i słodzonych napojach.

Ciasta z lukrem

Istnieją dowody na to, że cukier i inne pokarmy o wysokiej zawartości cukru i tłuszczu mogą powodować cellulit. Te niezdrowe tłuszcze powodują, że krążenie krwi do ciała jest wolniejsze, co skutkuje słabszymi tkankami łącznymi i bardziej falującą skórą. Aby uniknąć cellulitu, powinnaś jeść więcej owoców i warzyw, które zawierają duże ilości antyoksydantów. Unikaj natomiast ciast i innych deserów zawierających duże ilości cukru, które powodują wzrost insuliny i przybieranie na wadze.

Cukier i tłuszcz nie są jedynymi winowajcami cellulitu. Spożywanie dużych ilości tłuszczów nasyconych może pogorszyć jego stan. Spożywanie mniejszej ilości cukru i soli może również pomóc w zmniejszeniu widoczności cellulitu. Możesz również zmniejszyć zawartość tłuszczu w niektórych przepisach, które zawierają cukier i tłuszcz.

Przetworzone węglowodany

Przetworzone węglowodany są jedną z głównych grup żywności, które powodują stan zapalny i są znane z tego, że przyczyniają się do powstawania cellulitu. Te pokarmy zawierają dużą ilość rafinowanego cukru i są pozbawione niezbędnego białka, błonnika i minerałów. Znajdują się one w białym pieczywie, rafinowanym ryżu oraz cukrowych pokarmach i napojach. Ograniczenie tych pokarmów może pomóc w redukcji cellulitu i poprawić ogólny stan zdrowia.

Dodatkowo, przetworzone mięsa mają wysoką zawartość sodu i przyczyniają się do powstawania cellulitu. Nawet mała porcja przetworzonego mięsa delikatesowego zawiera około 800 mg sodu. Unikaj mięsa delikatesowego lub wybieraj jego niskosodowe wersje. Inne sposoby na zmniejszenie cellulitu to spożywanie owoców i warzyw bogatych w antyoksydanty. Możesz również cieszyć się ciemną czekoladą, która jest niskokaloryczna i posiada antyoksydanty.

Biały chleb

Cukier jest główną przyczyną powstawania cellulitu. Dzieje się tak dlatego, że organizm zamienia spożywany cukier w tłuszcz. Dlatego ważne jest, aby ograniczyć słodkie jedzenie. Na początek zamień słodkie przysmaki, takie jak cukierki, na owoce, np. kiwi. Zmniejsz również ilość śmietanki do kawy. W końcu możesz całkowicie zrezygnować z cukru. Powinieneś również unikać przetworzonej żywności. Zawierają one niepotrzebne składniki i są niezdrowe dla organizmu.

Cukier powoduje stany zapalne w organizmie. Powoduje również, że komórki tłuszczowe stają się większe. Prowadzi to do gorszego wyglądu cellulitu na udach. Dodatkowo cukier przyspiesza proces starzenia się organizmu.

Napoje kwasotwórcze

Cellulit jest spowodowany wysokim poziomem kwasu w organizmie. Aby zmniejszyć wygląd cellulitu, powinnaś ograniczyć spożycie napojów kwasotwórczych, takich jak napoje gazowane. Napoje te mogą uszkodzić Twoje hormony i spowodować cellulit, ponieważ zawierają substancje chemiczne zaburzające gospodarkę hormonalną. Dodatkowo, napoje kwasotwórcze mogą powodować pęcznienie komórek tłuszczowych i zwiększać widoczność cellulitu. W miarę możliwości unikaj picia napojów gazowanych i upewnij się, że spożywasz je w szklanych pojemnikach.

Chociaż napoje gazowane niekoniecznie zawierają cukier, to zawierają duże ilości kofeiny, która może przyczynić się do powstania cellulitu. Soda niekoniecznie ma właściwości nawilżające, ale wiadomo, że regularne jej picie odwadnia organizm. Spożywanie napojów gazowanych nie jest główną przyczyną cellulitu, ale napoje gazowane z kofeiną stanowią poważny problem.

Nadmiar tłuszczu na brzuchu

Wiele osób zmaga się z nadmiarem tłuszczu na brzuchu. Zdrowa waga ciała jest ważnym celem dla każdego, ale jeśli masz wysoki procent tłuszczu trzewnego, twoje zdrowie jest zagrożone. Ten rodzaj tłuszczu otacza narządy wewnętrzne i jest związany z kilkoma problemami zdrowotnymi. W szczególności, nadmierna ilość tłuszczu trzewnego może prowadzić do chorób układu krążenia, cukrzycy typu 2 i zespołu metabolicznego.

Głównym winowajcą magazynowania nadmiaru tłuszczu na brzuchu jest cukier rafinowany. Ten słodzik wprowadza Twój organizm w stan stresu, który sprzyja magazynowaniu tłuszczu. Podnosi też poziom insuliny w krwiobiegu, co jest sygnałem dla organizmu do magazynowania tłuszczu.

Podobne tematy