Jak szybko pozbyć się cellulitu

Jak szybko pozbyć się cellulitu

Aby zwalczyć cellulit, musisz podjąć kroki, aby twoje ciało było bardziej zdrowe. Obejmuje to ćwiczenia i cięcia z powrotem na cukier. Istnieją również pewne naturalne środki zaradcze, takie jak stosowanie olejku eterycznego z grejpfruta i Ginkgo biloba. Te zabiegi mogą pomóc Ci szybko pozbyć się cellulitu.

Ćwiczenia

Jednym z ćwiczeń, które celuje w cellulit jest podnoszenie nóg. Aby wykonać to ćwiczenie, zegnij kolana do kąta 45 stopni i podnieś jedną nogę. Następnie powtórz ten ruch z drugą nogą. Zacznij od 15 powtórzeń. Kiedy już opanujesz ćwiczenie, dodaj kolejne 15 powtórzeń, a następnie zwiększ intensywność i liczbę powtórzeń.

Cellulit to powszechny problem wśród kobiet. Zdecydowana większość ludzi ma jakąś formę cellulitu. Chociaż nie jest to lekarstwo, ćwiczenia i zdrowe nawyki żywieniowe mogą pomóc zminimalizować jego wygląd. Dodatkowo, głęboki masaż może tymczasowo poprawić wygląd cellulitu poprzez zapalenie skóry.

Umiarkowane do wysokiej intensywności ćwiczenia aerobowe są świetne do walki z cellulitem. Zwiększają one Twój metabolizm i spalają dużo kalorii. Ćwiczenia cardio, takie jak jogging, bieganie i jazda na rowerze, mogą pomóc w redukcji cellulitu. Możesz również spróbować zajęć obwodowych i wysokoenergetycznego aerobiku.

Poza ćwiczeniami, regularne ćwiczenia jogi mogą również pomóc Ci zmniejszyć wygląd cellulitu. Cellulit jest spowodowany utratą elastyczności tkanki łącznej pod skórą. Aby wzmocnić mięśnie i spalić tłuszcz pod skórą, należy wykonywać ćwiczenia siłowe i kardio.

Ograniczanie cukru

Istnieje wiele czynników, które przyczyniają się do powstania cellulitu. Genetyka, wiek i liczba wolnych rodników w organizmie są ważne, ale odpowiednia dieta może zrobić wielką różnicę. Terapeutka żywieniowa i homotoksykolog Karen Devine zidentyfikowała cztery kluczowe zasady, które mogą zredukować cellulit. Po pierwsze, organizm musi wyeliminować nadmiar płynów z komórek tłuszczowych, aby uniknąć wybrzuszenia. Można to osiągnąć poprzez spożywanie pokarmów, które są naturalnie moczopędne, takich jak seler i żurawina.

Po drugie, należy ograniczyć przetworzoną żywność. Cukier i przetworzona żywność zawierają składniki, które powodują stan zapalny w organizmie. Ponieważ większość żywności w sklepie spożywczym została w jakimś stopniu przetworzona, nie są to najlepsze wybory do walki z cellulitem. Obejmuje to wszystko od żywności pakowanej w torebki, w puszkach i oczyszczonej do żywności wygodnej, jak lody i wypieki.

Po trzecie, unikanie pokarmów bogatych w cukier to kolejny sposób na szybką walkę z cellulitem. Niskokaloryczne pokarmy o wysokiej zawartości przeciwutleniaczy i błonnika to świetni przeciwnicy cellulitu. Również owoce cytrusowe są wysokie w witaminę C, która zwalcza cellulit poprzez zwiększenie produkcji kolagenu typu 1 w skórze. To białko pomaga utrzymać skórę napiętą i elastyczną.

Ginkgo biloba

Oprócz stosowania suplementów, możesz również spróbować użyć żywności lub suplementów, które twierdzą, że zwalczają cellulit. Produkty te zazwyczaj zawierają kombinację całych ziół, które działają poprzez zwalczanie podstawowych przyczyn cellulitu. Jednak nie wszystkie z nich zostały udowodnione jako skuteczne w walce z cellulitem. Ginkgo biloba i wyciąg z pestek winogron to dwa powszechne przykłady suplementów i żywności, które mogą pomóc w walce z cellulitem.

Jednym z kluczowych składników miłorzębu jest żelatyna, która zawiera budujące białka. Składnik ten zmniejsza stres oksydacyjny wytwarzany przez promienie UV i pomaga komórkom skóry zachować elastyczność. Wspomaga również wzrost fibroblastów, kolagenu i fibronektyny pozakomórkowej.

Liście drzewa miłorzębu japońskiego zawierają związki znane jako flawonoidy i terpeny. Związki te pomagają w walce z cellulitem poprzez poprawę krążenia krwi w organizmie i zwalczanie miejscowych stanów zapalnych. Te flawonoidy pomagają również zwalczać anginę i wspomagają pracę serca. Zmniejszają również ryzyko wystąpienia szumów usznych i zapobiegają utracie słuchu.

Wiele kobiet cierpi z powodu cellulitu. Wadliwa dieta bogata w węglowodany, tłuszcze i konserwanty może przyczynić się do powstania cellulitu. Wiele kobiet próbowało tradycyjnych leków, które miały pomóc w redukcji cellulitu, takich jak Ginkgo biloba. Udowodniono, że to chińskie zioło pobudza krążenie krwi i zmniejsza cellulit.

Grejpfrutowy olejek eteryczny

Grejpfrutowy olejek eteryczny jest znany ze swoich właściwości moczopędnych i jest stałym składnikiem mieszanek olejków do kąpieli na cellulit. Jego działanie moczopędne usuwa toksyny i redukuje złogi tłuszczu pod skórą. Poprawia również krążenie krwi, co przyczynia się do efektu wyszczuplenia. Olejek eteryczny z grejpfruta jest często stosowany jako olejek do masażu i dobrze współpracuje z olejami roślinnymi, takimi jak olej kokosowy. Nie jest zalecany dla kobiet w ciąży lub osób o wrażliwej skórze. Chociaż jest to bardzo silny olejek eteryczny, nie został dokładnie zbadany pod kątem bezpieczeństwa.

Poza działaniem moczopędnym, olejki cytrusowe pomagają również poprawić krążenie. Mają również właściwości drenujące limfę i mogą być stosowane w masażach. Należy jednak pamiętać, że cytrusowe olejki eteryczne są fototoksyczne w przypadku ekspozycji na światło słoneczne. Można je również stosować w połączeniu z innymi olejkami eterycznymi.

Olejek eteryczny z grejpfruta jest bardzo silny w walce z cellulitem i utratą wagi. Zawiera enzymy, które pobudzają metabolizm. Ogranicza również apetyt i zmniejsza ochotę na słodkie jedzenie. Jak wiadomo, utrata wagi polega na spalaniu większej ilości kalorii niż się spożywa. Olejek grejpfrutowy zmniejszy Twoje zachcianki na cukier.

Oleiste ryby

Kwasy tłuszczowe znajdujące się w tłustych rybach poprawiają krążenie i pomagają spalać komórki tłuszczowe. Obniżają również poziom cholesterolu i są przeciwzapalne, co oznacza, że pomagają w walce z cellulitem. Ważne jest, aby spożywać ryby z umiarem, ponieważ duża dawka hamuje Twój układ odpornościowy.

Tłusta ryba zawiera duże ilości kwasów tłuszczowych omega-3, które zwalczają stany zapalne i wzmacniają układ limfatyczny. Jest również bogata w potas, który pomaga zminimalizować zatrzymywanie wody i sprawia, że układ limfatyczny działa sprawniej. Zawiera również beta-karoten, który zapobiega rozpadowi tkanek ciała.

Dobrym pomysłem jest też jedzenie większej ilości zielonych warzyw. Zawierają one antyoksydant luteinę, która ogranicza powstawanie cellulitu. Również włączenie do swojej diety imbiru pomaga pobudzić krążenie i poprawia wygląd cellulitu. Pomaga on również wzmocnić Twój układ limfatyczny i pomaga rozkładać toksyny, które mogą przyczyniać się do powstawania cellulitu.

Żywność, która zawiera duże ilości witaminy C, jest doskonała w walce z cellulitem. Witamina C pomaga Twojemu organizmowi produkować więcej kolagenu, co prowadzi do bardziej napiętej i stonowanej skóry. Dodatkowo, spożywanie dużej ilości owoców cytrusowych to kolejny dobry wybór, ponieważ zawierają one witaminę C. Witamina C pomaga skórze zachować elastyczność. Unikaj również rafinowanych węglowodanów, które hamują zdolność organizmu do eliminacji produktów odpadowych.

Retinoidy

Retinoidy to klasa antyoksydantów, które mogą pomóc Ci w redukcji cellulitu. Działają one poprzez stymulację tworzenia nowych naczyń krwionośnych w Twojej skórze. To pomaga poprawić krążenie i koloryt skóry. Nie jest to lekarstwo na wszystko, ale może pomóc zmniejszyć wygląd cellulitu i innych złogów tłuszczowych.

Krem, który zawiera aminofilinę jest jednym z najlepszych produktów do wykorzystania, aby szybko pozbyć się cellulitu. Można go kupić online za tak mało jak 40 dolarów i jest przeznaczony do stosowania na dotknięte obszary każdego dnia. Krem jest doładowany przez witaminę C, która pomaga organizmowi budować kolagen. Spożywanie 75 mg witaminy C dziennie to równowartość jednej filiżanki truskawek lub jednego kiwi.

Używanie jaskrawo kolorowych owoców to kolejny świetny sposób na walkę z cellulitem. Owoce te mają wysoką zawartość błonnika i niską zawartość naturalnego cukru. Szczególnie owoce cytrusowe zawierają duże ilości witaminy C. Witamina ta jest niezbędna w walce z cellulitem, ponieważ zwiększa produkcję kolagenu typu 1 w Twojej skórze. Kolagen to białko, które nadaje skórze elastyczność i napięcie.

Trening interwałowy

Trening interwałowy to świetny sposób na utratę tłuszczu i ujędrnienie ciała. Kluczem jest mieszanie interwałów z innymi rodzajami ćwiczeń. Na przykład HIIT skupiający się na nogach to świetny sposób na tonowanie dolnej części ciała w zaledwie 15-20 minut. Zwiększa to również Twój metabolizm, który spala więcej kalorii niż trening szybkościowy w stanie ustalonym.

Ćwiczenia aerobowe są świetne do spalania tłuszczu i poprawy przepływu krwi w organizmie, ale ważne jest, aby wybrać ćwiczenia, które nie są zbyt uciążliwe lub długotrwałe. Nadmierne ćwiczenia mogą prowadzić do problemów z sercem, więc najlepiej trzymać się ćwiczeń aerobowych, które lubisz i których możesz się trzymać.

Świetny trening interwałowy można wykonać wszędzie i nie wymaga on żadnego sprzętu. 20-minutowa rutyna może obejmować kombinację jedno- lub trzyminutowych wybuchów starych ruchów, po których następuje okres odpoczynku. Niektóre popularne ruchy to przysiady, podskoki i burpees.

Innym doskonałym ćwiczeniem jest odwrotna lonża, która polega na uniesieniu pośladków przy jednoczesnym zgięciu tylnego kolana tak, by niemalże dotykało podłogi. Następnie zrób krok do przodu przednią nogą. Wykonuj to przez trzydzieści sekund na każdą nogę.

Podobne tematy