Pełny efekt przy laserowym usuwaniu makijażu permanentnego – ile sesji?

Pełny efekt przy laserowym usuwaniu makijażu permanentnego - ile sesji?

Istnieją różne metody laserowego usuwania makijażu permanentnego i może być najlepiej uzyskać konsultację od wykwalifikowanego pracownika medycznego, aby omówić, który z nich jest najlepszy dla Ciebie. Istnieją również różne rodzaje laserów do wyboru, w tym Q-switched i Li-f. Oto kilka ważnych wskazówek, które pomogą Ci zdecydować, który z nich będzie dla Ciebie najlepszy. Zawsze zaleca się strzał testowy, aby sprawdzić dokładność leczenia. Specjaliści od lasera noszą specjalne ochronne osłony na oczy, a pacjenci muszą nosić okulary ochronne i jednorazowe naklejki na oczy.

Li-f

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego może trwać od dwóch do 10 sesji, w zależności od rodzaju tatuażu i lokalizacji. W przeciwieństwie do tradycyjnych tatuaży, PMU jest znacznie łatwiejszy do usunięcia, ponieważ pigmenty są umieszczone płytko w skórze. Niewykwalifikowani artyści PMU mogą umieścić pigmenty zbyt głęboko i pozostawić blizny. Chociaż niektóre osoby mogą osiągnąć dobre wyniki w ciągu dwóch sesji, usuwanie tatuaży o czerwonych kolorach nie jest dla nich zalecane.

Po udanej procedurze laserowego usuwania makijażu permanentnego, doświadczysz czasu gojenia – informacja ta jest efektem badania ekspertów serwisu rubik-agdrtv.pl. Proces nie jest natychmiastowy, więc spodziewaj się łagodnych skorupek i czasu gojenia od trzech do ośmiu tygodni. Po każdej sesji tatuaż może być lekko zaczerwieniony, łuszczyć się lub powstawać pęcherze. Należy unikać zbierania strupów, ponieważ może to prowadzić do powstawania blizn. Zastosuj okłady z lodu na obszar, aby zminimalizować obrzęk. Nałóż na dotknięty obszar krem nawilżający, aby zminimalizować swędzenie i zasinienie.

Zabieg nie jest bolesny, ale może być odczuwany jako nieco niekomfortowy. Niektórzy pacjenci odczuwają pewien dyskomfort, ale trwa on zazwyczaj około dziesięciu minut. Ponieważ pigmenty w ustach nie są usuwane przez laser, można je łatwo zakryć szminką. Konturówka do ust, na przykład, nie będzie łatwo zniknąć z powodu migracji pigmentu. Można również wybrać zabieg laserowy, jeśli makijaż jest trudny do zakrycia, ponieważ metoda ta nie jest zalecana w przypadku bardzo jasnych pigmentów.

Przed poddaniem się zabiegowi laserowego usuwania makijażu permanentnego należy zdawać sobie sprawę z ryzyka, jakie się z tym wiąże. Największym ryzykiem jest wybór niewłaściwego koloru. Proces może trwać kilka sesji, w zależności od konkretnego koloru tatuażu. Pełny efekt procesu zależy od tego, ile sesji masz. Lekarz omówi te ryzyka z Tobą i wybranym przez Ciebie kolorem. Jeśli nie jesteś pewien, możesz zdecydować się na sesję próbną koloru, aby najpierw przetestować wyniki.

YAG

W badaniu przeprowadzonym w 2013 roku dr Rummelein i jej współpracownicy ocenili 87 pacjentów poszukujących laserowego usuwania makijażu permanentnego. Spośród nich 52 uznano za nadające się do leczenia, natomiast 35 odrzucono ze względu na kolor lub nierealistyczne oczekiwania. Z pozostałych trzech przypadków usunięcie makijażu permanentnego nie było możliwe. Zabiegi przeprowadzono przy użyciu lasera Nd:YAG, nanosekundowego lasera Q-switch z domieszką itru i granatu aluminiowego. Pacjenci byli zobowiązani do noszenia metalowych okularów ochronnych, specjalistycznych naklejek na oczy chroniących przed laserem oraz osłonek wewnątrzgałkowych na oczy w celu zapewnienia optymalnego bezpieczeństwa.

Laser stosowany do usuwania makijażu permanentnego YAG jest bezpieczny do stosowania na naskórku. Jednak zabieg może prowadzić do hipopigmentacji lub zwłóknienia. Z tego powodu ważne jest, aby przed zabiegiem poddać się strzałowi testowemu. Idealnie, ten strzał testowy powinien być wystarczająco duży, aby wyciąć w przypadku zmiany koloru. Pacjenci powinni również nosić ochronę oczu, która może obejmować jednorazowe naklejki na oczy i metalowe okulary ochronne. W przypadku zabiegów na powiekach konieczne są specjalne wewnątrzgałkowe osłony oczu.

Ponieważ laser Q-switched Nd:YAG ma cztery długości fali i jest niezwykle bezpieczny, jest preferowaną metodą usuwania tatuaży. Jest on również skuteczny w przypadku większości rodzajów skóry i może być stosowany w przypadku dziewięciu różnych kolorów. Chociaż może się to wydawać przytłaczające, jest to bezpieczne dla klientów, którzy są w dobrym stanie zdrowia bez poważnych problemów zdrowotnych. Oprócz lasera Q-switch Nd:YAG, laser AW3 ND:YAG również ma na celu zminimalizowanie wyglądu ciemnej skóry.

Częstotliwość usuwania makijażu permanentnego laserem YAG jest uzależniona od koloru tatuażu i jego głębokości. Pierwszy zabieg trwa około czterech godzin, a ostatni zabieg może wymagać nawet dziewięciu. Po drugiej sesji obszar może pozostać czerwony lub swędzący, ale nie jest to trwałe i zniknie po kilku dniach. Ostateczny tatuaż może wymagać kilku sesji, aby całkowicie wyeliminować znaki. Istnieje niewielkie ryzyko powstania blizn, ale blizny nie powinny być trwałe.

Przeciętna osoba wymaga od dwóch do czterech zabiegów usuwania makijażu permanentnego laserem YAG. Liczba sesji różni się od osoby do osoby. W zależności od koloru pigmentu, pojedynczy zabieg może usunąć pieg, podczas gdy kilka zabiegów jest wymaganych do usunięcia tatuażu. Pacjenci powinni unikać ekspozycji na słońce na miesiąc przed zabiegiem. Najczęstszym ryzykiem jest jednak błąd człowieka, skutkujący nierównym kolorem i nienaturalnie wyglądającym odcieniem skóry.

Q-switched

Zabieg laserowy na makijaż permanentny nie jest szybkim rozwiązaniem. Wymaga od jednej do dwunastu sesji, aby osiągnąć pełny efekt. Jednak rezultaty są długotrwałe i dobrze znane. Lasery są bardziej skuteczne w usuwaniu tatuażu niż innych pigmentów. Najczęstszym efektem ubocznym jest zasinienie na powiekach. Lasery nie są również odpowiednie dla pigmentów, które mają czerwony lub żółty odcień. Ponadto zabiegi laserowe nie mogą usunąć włosów na brwiach, które odrastają po zabiegu.

Podczas gdy początkowy koszt laserowego usuwania makijażu permanentnego jest stosunkowo niski, pełny efekt będzie widoczny dopiero po kilku miesiącach. W zależności od użytych pigmentów i poziomu nasycenia tatuażu, może być wymagane od dwóch do 10 sesji. Średnia cena to 215 dolarów za sesję. Niektóre zabiegi wymagają do sześciu tygodni pomiędzy sesjami. Czas gojenia się tych zabiegów różni się w zależności od osoby, ale ogólnie trwa od trzech do ośmiu tygodni. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o tej procedurze, skontaktuj się z Centrum Usuwania Makijażu Permanentnego.

Lasery używane do usuwania makijażu permanentnego różnią się od siebie. Laser Nd:YAG jest bezpieczny do stosowania na naskórku i jest skuteczny w rozjaśnianiu skóry na ciemnej skórze. Laser rubinowy Q-switched to kolejna opcja. Jeśli chciałbyś uzyskać bezbarwny wygląd, będziesz musiał mieć kilka sesji. Nie musisz się jednak martwić, możesz bezpiecznie wykonać więcej niż dwa zabiegi, aby uzyskać pełny efekt.

Używanie lasera Q-switch do usuwania tatuażu to złoty standard. Jednak zabieg powinien wykonywać tylko wykwalifikowany lekarz, ponieważ laser Q-switch może powodować blizny lub uszkodzenia oczu. Laser Q-switch usunie większość kolorów tatuażu. W przypadku tatuaży wielokolorowych wymagane będzie połączenie obu typów lasera. Jeśli tatuaż jest pokryty więcej niż jednym kolorem, może być potrzebnych kilka sesji, aby uzyskać pełny efekt.

Lasery są skuteczne w usuwaniu zmian pigmentowych, plam starczych i brązowych. Lasery usuwają również plamy słoneczne, starcze i brązowe. Ale ile sesji jest potrzebnych do osiągnięcia pełnego efektu? Nie ma ustalonej reguły co do liczby wymaganych sesji, ale należy się spodziewać, że zajmie to co najmniej kilka. Będziesz musiał żyć z rezultatem przez jakiś czas.

Laser solny

Laser solny jest stosowany w podobny sposób jak laser, ale jest mniej inwazyjny. Niektóre rozwiązania rozjaśniające wykorzystują całkowicie naturalne składniki, które są popularne wśród klientów, którzy wolą unikać ostrych chemikaliów i silnych laserów. Ponieważ jest to procedura nonsurgiczna, zabieg jest również bezpieczny dla kobiet w ciąży. Procedura może być również wykonywana na małych obszarach, takich jak powieki lub usta. Zazwyczaj pełne rozjaśnienie trwa 3-5 sesji. Częściowe rozjaśnienie wykonuje się w jednej sesji. Zabieg ten jest najlepszy dla małych tatuaży i makijażu permanentnego, takich jak eyeliner i brwi.

Chociaż makijaż permanentny jest ratunkiem dla wielu kobiet, istnieje wiele potencjalnych minusów. Na przykład, pigmenty mogą nie zanikać tak szybko jak powinny, zmieniając kolor na inny lub migrując do nowych obszarów. Następnie, klient może stać się znudzony wyglądem swojego makijażu permanentnego i szukać usunięcia PMU. Na szczęście solne laserowe usuwanie tatuażu jest obecnie realną opcją zarówno dla klientów, jak i artystów.

Używanie soli fizjologicznej jest również lepsze w przypadku usuwania tatuażu, ponieważ działa na każdy kolor tuszu. Ponieważ lasery wykorzystują określone długości fal, działają tylko na określone pigmenty. W przeciwieństwie do soli fizjologicznej, która wykorzystuje sól i wodę do nasycenia tatuażu pigmentem, lasery nie mogą usunąć białych tatuaży. Sól fizjologiczna jest mniej kosztowna niż laser i nie pozostawia blizny. Ale jeśli rozważasz laserowe usuwanie tatuażu, powinieneś rozważyć zalety i wady każdego rodzaju leczenia tatuażu. Solanka ma mniej zagrożeń niż laser, ale laser jest ogólnie bardziej skuteczny w przypadku większych tatuaży. Sól fizjologiczna nie jest skuteczna w przypadku usuwania tatuażu na dużych powierzchniach. Zabiegi laserowe są skierowane na głębszą warstwę skóry.

Przy solankowym laserowym usuwaniu tatuażu, brwi będą jaśniejsze niż przed zabiegiem, a Ty doświadczysz minimalnego bólu. Może być lekko bolesny, ale jest mało bolesny w porównaniu z microbladingiem lub usuwaniem tatuażu. Opieka po zabiegu jest ważna, ponieważ leczony obszar może pozostać czerwony lub odbarwiony przez kilka tygodni. Solankowe laserowe usuwanie tatuażu jest również mniej bolesne niż microblading, chociaż wyniki nie będą tak dramatyczne.

Podobne tematy