Czego używać do smarowania twarzy po laserowym usuwaniu makijażu permanentnego?

Czy można ponownie wykonać tatuaż w miejscu laserowego usuwania tatuażu?

Czego używam do smarowania po laserowym usuwaniu makijażu permanentnego? Ten artykuł wyjaśnia ten proces w kilku prostych krokach. Po zabiegu powinnaś używać balsamu nawilżającego i unikać suplementów, sauny i zabiegów cieplnych. Jeśli masz trądzik lub wrażliwą skórę, powinnaś unikać noszenia makijażu przez 24 godziny po zabiegu. Należy również unikać stosowania produktów do makijażu dla skóry wrażliwej, ponieważ zawierają one środki, które mogą podrażniać skórę – ten fragment jest skutkiem wysiłków zespołu strony alchemia-piekna.pl.

Balsam nawilżający

Po usunięciu makijażu permanentnego należy stosować balsam, który może chronić skórę i zachować kolory tatuażu. After Inked Tattoo Moisturizer to opatentowana wegańska formuła, która zapewnia skuteczne nawilżenie skóry i pomaga zachować kolory tatuaży. Światowej sławy artyści tatuażu polecają ten produkt i używają go do pielęgnacji skóry swoich klientów po laserowym usunięciu tatuażu. Zawiera mieszankę składników, w tym Aqua, Grape Seed Oil, syntetyczny wosk pszczeli i Simmondsia Seed Oil.

Po zabiegu należy użyć balsamu nawilżającego, aby zastąpić utraconą wilgoć i ukoić skórę. Należy jednak unikać stosowania balsamów lub maści zawierających alfa hydroksykwasy lub „maści” na bazie ropy naftowej, ponieważ mogą one powodować pieczenie skóry. W ciągu pierwszych 24 godzin po zabiegu należy trzymać się z dala od solarium i lekkich peelingów, ponieważ mogą one uszkodzić nowo leczoną skórę.

Unikanie suplementów

Zastrzyki kosmetyczne mogą utrzymywać się od trzech do sześciu miesięcy, w zależności od Twojej skóry. Wymagają one jednak stałej pielęgnacji, aby utrzymać swoje rezultaty. W związku z tym ważne jest, aby dokładnie przestrzegać instrukcji dotyczących pielęgnacji. Oto kilka sugestii. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Ale najpierw omówmy korzyści płynące z tych procedur. Czym one są? I dlaczego powinieneś je rozważyć?

Unikanie sauny

Po zabiegu laserowym będziesz musiał podjąć pewne środki ostrożności, aby chronić ten obszar. Należy unikać bezpośredniego światła słonecznego, solarium i innych rodzajów ciepła przez co najmniej osiem godzin. Jeśli musisz wyjść na zewnątrz, powinieneś nosić odzież ochronną, aby chronić ten obszar przed światłem słonecznym. Należy również unikać bardzo gorących pryszniców lub sauny. Wizyta w saunie jest szczególnie niebezpieczna po laserowym usuwaniu makijażu permanentnego. Osoby o wrażliwej skórze powinny w miarę możliwości unikać sauny.

Unikanie zabiegów cieplnych

Najskuteczniejszą metodą laserowego usuwania makijażu permanentnego jest laser Q-switch. Przed poddaniem się tej procedurze, konieczne jest wykonanie zdjęcia próbnego na małym, ukrytym obszarze, aby zapewnić pożądany rezultat. Ciepło lasera może spowodować nieprzewidziane zmiany koloru. Zmiany koloru są szczególnie istotne w przypadku zakrytego makijażu permanentnego. Ponadto, wywołany ciepłem skurcz okolicy oka może spowodować ektropium, poważne powikłanie. Laser musi być również używany z odpowiednią ochroną oczu, w tym jednorazowymi i wewnątrzgałkowymi osłonami oczu.

Przed poddaniem się zabiegowi laserowemu klienci muszą powstrzymać się od stosowania jakichkolwiek produktów z grupy AHA/BHA, hydrochinonu, retinoidów oraz produktów wybielających skórę. Ponadto, klienci powinni być czyści i ogoleni przez minimum 7 dni przed zabiegiem. W przypadku braku czystości klient będzie musiał zmienić termin wizyty. Dodatkowo, wszelkie produkty na skórze mogą zwiększyć ryzyko wystąpienia niepożądanej reakcji na laser. Dodatkowo przez dwie godziny po zabiegu należy unikać wszelkich aktywności podnoszących temperaturę ciała.

Podobne tematy