Resurfacing twarzy – pogromca zmarszczek

Laser to narzędzie, po które chętnie sięgają specjaliści medycyny estetycznej. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ urządzenie to jest w stanie zlikwidować wiele niedoskonałości skóry w minimalnie inwazyjny sposób. Doskonale sprawdza się w usuwaniu zmarszczek, blizn i przebarwień. Jeśli oczekujesz spektakularnego efektu odmłodzenia w stosunkowo krótkim czasie, zdecyduj się na laserowy resurfacing twarzy, czyli zabieg laserem frakcyjnym, który intensywnie pobudza skórę do odnowy.

Co to jest resurfacing twarzy?

Resurfacing twarzy pozwala szybko i bardzo precyzyjnie pozbyć się zmarszczek, przebarwień, blizn potrądzikowych i widocznie rozszerzonych porów. To zabieg laserowy na twarz o głębokim działaniu, który zapewnia szybkie, wyraźne i trwałe efekty. Resurfacing laserowy polega na przegrzaniu termicznym skóry na niewielkich obszarach za pomocą lasera frakcyjnego. Wyraźnie wygładza cerę dzięki odparowaniu dużej ilości wody z powierzchniowych warstw skóry. Jest to zabieg minimalnie inwazyjny, często wykonywany bez znieczulenia, niewymagający rekonwalescencji. Skóra zostaje poddana przegrzaniu, ale sąsiadująca z nią tkanka pozostaje nieuszkodzona, co przyśpiesza efekt regeneracji, a ewentualne podrażnienia po zabiegu utrzymują się zaledwie kilka dni.

Jak działa laser frakcyjny?

W zabiegach resurfacingu twarzy wykorzystano naturalne zdolności tkanek do regeneracji pod wpływem mikrouszkodzeń. Podgrzanie wiązką światła lasera wody zawartej w komórkach zewnętrznej i wewnętrznej warstwy skóry, powoduje odparowanie wody z tkanki. W ten sposób pobudzone zostają procesy komórkowe, mające na celu przebudowę struktury włókien kolagenu i elastyny w skórze. Efektem jest intensywna regeneracja i poprawa wyglądu skóry. Dzięki temu, że resurfacing twarzy laserem frakcyjnym nie obejmuje całego obszaru skóry, a jedynie szereg punktów w jej obrębie, procesy odnowy zachodzą szybciej niż w przypadku zastosowania innych laserów.

Istnieją dwa rodzaje laserów frakcyjnych: ablacyjne i nieablacyjne. W przypadku lasera ablacyjnego zarówno w naskórku, jak i w skórze właściwej, na określonej głębokości, powstaje szereg mikrouszkodzeń. Jeśli stosowany jest laser nieablacyjny, naskórek nie ulega uszkodzeniu – działanie jest mniej inwazyjne, ale też potrzeba więcej zabiegów, aby uzyskać podobne efekty jak po użyciu lasera ablacyjnego. Zarówno z jednej, jak i z drugiej metody resurfacingu twarzy skorzystasz w Klinice Miracki w Warszawie. Podczas konsultacji estetycznej lekarz dobierze dla Ciebie metodę dostosowaną do potrzeb Twojej skóry.

Efekty resurfacingu laserowego

Wyjątkowość laserów frakcyjnych polega na głębokim działaniu, dzięki czemu przynoszą one wyjątkowo trwałe efekty. Sprawdzają się doskonale w usuwaniu najtrudniejszych niedoskonałości – głębokich zmarszczek, plam starczych, blizn potrądzikowych. Zabieg przynosi doskonałe rezultaty, a przy tym jest bezpieczny i obciążony minimalnym ryzykiem powikłań. Efekty pojawiają się bardzo szybko – już po paru sesjach.

Zazwyczaj już po pierwszym zabiegu widoczna jest znaczna poprawa struktury skóry. Dla uzyskania najlepszych efektów zaleca się przeprowadzenie serii 3-5 sesji co dwa tygodnie. O ostatecznej liczbie zabiegów decyduje lekarz. Zapoczątkowane podczas resurfacingu skóry procesy naprawcze potrzebują czasu, aby spełnić swoją rolę. Dlatego pełne efekty terapii laserowej można ocenić dopiero po mniej więcej trzech miesiącach.Więcej na temat laserowego resurfacingu twarzy dowiesz się od specjalistów z Kliniki Miracki w Warszawie – zachęcamy do kontaktu.



Podobne tematy