Czy można usunąć laserem tylko połowę tatuażu?

Czy można usunąć laserem tylko połowę tatuażu?

Aby określić, czy laserowe usuwanie tatuażu zadziała na Twój tatuaż, musisz wiedzieć kilka rzeczy. Na początek, Twój tatuaż musi być wysokiej jakości. Tusz niskiej jakości ma tendencję do łatwego rozpadania się. Ponadto, ciemniejsze tatuaże i grube czarne paski mogą być trudniejsze do zniesienia. Jeśli chcesz usunąć tylko połowę tatuażu, prawdopodobnie będziesz musiał zarezerwować kilka sesji.

Niniejszy artykuł jest wynikiem naszej kooperacji z beautyday.com.pl

Czy można usunąć tatuaże na rękawie za pomocą lasera?

Jeśli masz mały tatuaż w połowie rękawa, możesz rozważyć usunięcie laserowe jako dobrą opcję. Laser PicoSure należy do najszybszych dostępnych metod usuwania i może usunąć 75% małych tatuaży podczas jednego zabiegu. Z kolei większe tatuaże mogą wymagać kilku sesji. Zależy to od wielkości tatuażu, koloru tuszu i innych czynników. Ciemniejsze tusze tatuaży są łatwiejsze do usunięcia niż jasne.

Pomimo swojego sukcesu, usuwanie laserowe nie jest bezpieczne dla każdego. Ciemniejsze typy skóry są bardziej podatne na uszkodzenia i oparzenia od lasera. Ponieważ laser celuje w pigment w barwniku tatuażu i melaninę w skórze, leczenie laserowe skóry o ciemniejszym odcieniu może powodować hiperpigmentację i oparzenia. W związku z tym najlepiej jest odczekać co najmniej sześć do ośmiu tygodni przed wykonaniem nowego tatuażu w tym samym miejscu.

Czy laserowe usuwanie tatuażu pozostawia blizny?

Zabieg laserowy pozostawia niewielki czas gojenia. Lekarz wyjaśni pacjentowi opiekę po zabiegu, w tym znaczenie picia dużej ilości wody i zachowania spokoju przez kilka dni. Po zabiegu pacjenci powinni myć miejsce tatuażu dwa razy dziennie łagodnym mydłem. Należy unikać stosowania mydeł antybakteryjnych, ponieważ mogą one zwiększyć stan zapalny i wydłużyć proces gojenia. Dodatkowo, pacjenci powinni unikać zbierania lub wyskakiwania strupów, co może spowodować powstanie trwałych blizn.

Zabieg tatuażu laserowego zazwyczaj nie pozostawia widocznych blizn, ale tusz, który pozostanie, ulegnie rozproszeniu. Podczas gdy niektóre tatuaże mogą być łatwiejsze do usunięcia niż inne, te, które zostały wprowadzone głęboko, mogą spowodować powstanie blizny. Chociaż blizny po zabiegach laserowych są rzadkością, możliwe jest wystąpienie zmian w strukturze lub kolorze skóry. W niektórych przypadkach obszar poddany zabiegowi może być jaśniejszy lub ciemniejszy niż otaczająca go skóra.

Czy zabieg działa na łatwopalne tatuaże?

Jeśli Twój tatuaż jest wykonany z atramentu lub brudu, prawdopodobnie jest łatwopalny. Oznacza to, że może być odporny na pewne długości fal światła laserowego lub antybiotyki. Jeśli jest to prosty kolor, można go usunąć bez blizn przy użyciu wielu długości fal światła. Jeśli jest zbudowany z łatwopalnych cząsteczek, należy zachować szczególną ostrożność. Należy w miarę możliwości unikać zabiegów laserowych, aby zapobiec trwałemu uszkodzeniu tatuażu i jego otoczenia.

Większość zabiegów laserowych do usuwania tatuaży wykorzystuje fale czerwone i podczerwone, które są niezgodne z hemoglobiną. Pigmenty tatuażu w kolorze czerwonym, pomarańczowym i żółtym są niekompatybilne z tymi długościami fal. Na szczęście każdy z nas ma wystarczającą ilość pigmentu melaniny w naskórku. Oznacza to, że mamy szczęście mieć cały nasz pigment melaniny w naskórku, który pokrywa granulki tatuażu w środkowej części skóry.

Czy działa na ciemniejsze tatuaże?

Jeśli masz tatuaż, który ma więcej niż dwa lata, możesz się zastanawiać: Czy usuwanie laserowe działa na ciemniejsze tatuaże? Chociaż tatuaże o ciemniejszym odcieniu skóry są trudniejsze do usunięcia, nadal można je usunąć za pomocą zabiegu laserowego. Usuwanie laserowe jest bardziej skuteczne w przypadku skóry o jaśniejszym kolorze, ponieważ skuteczniej pochłania ona światło lasera. Najtrudniejsze do usunięcia tatuaże to te, które mają więcej niż dwa lata, lub tatuaże typu stick-and-poke. Proces jest tańszy i łatwiejszy w przypadku małych tatuaży, ale bardziej czasochłonny w przypadku dużych lub skomplikowanych wzorów.

Długości fal stosowane w laserowym usuwaniu tatuaży różnią się w zależności od rodzaju tatuażu. Jaśniejsze tatuaże są zazwyczaj bardziej odporne na te same długości fal, natomiast ciemniejsze tatuaże są bardziej odporne na określone światło i antybiotyki. Ponieważ ciemniejsze tatuaże są trudniejsze do usunięcia za pomocą laserów, może być konieczne zastosowanie wielu długości fal. Na szczęście można to zrobić bez blizny. Należy również pamiętać, że usuwanie tatuaży może być skuteczne w przypadku różnych odcieni skóry.

Podobne tematy