Czy można ponownie wykonać tatuaż w miejscu laserowego usuwania tatuażu?

Czy można ponownie wykonać tatuaż w miejscu laserowego usuwania tatuażu?

Laserowe usuwanie tatuażu może być skuteczną metodą usuwania starego tatuażu, ale wiąże się z pewnymi efektami ubocznymi. W tym artykule omówimy opiekę nad tatuażem po laserowym usunięciu tatuażu, skutki procedury i kiedy można bezpiecznie wykonać kolejny tatuaż. Jest to ostateczne pytanie, z którym wielu tatuażystów musi się zmierzyć. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Opieka nad tatuażem po laserowym usunięciu tatuażu

Opieka nad tatuażem po zabiegu laserowego usuwania tatuażu jest niezbędna, aby zapewnić, że skóra dobrze się zagoi i nie ulegnie infekcji lub bliznom. Po laserowym usunięciu tatuażu należy stosować kremy miejscowe na leczoną skórę, aby ją złagodzić i zapobiec powstawaniu blizn. Ponadto skóra poddana zabiegowi jest szczególnie wrażliwa na słońce, dlatego należy unikać długotrwałego przebywania na słońcu. Przez 3 do 6 tygodni po ostatnim zabiegu tatuażu laserowego należy unikać wszelkich sportów kontaktowych i nadmiernej ekspozycji na słońce.

Po zabiegu należy unikać wody o wysokiej pulsacji – te słowa są twórczością specjalistów strony york-yorki-azalia.eu. Dotyczy to pływania, gorących kąpieli i sauny. Te środowiska wodne mogą być siedliskiem bakterii, które mogą powodować infekcje i blizny. Prysznic po laserowym usuwaniu tatuażu nie jest zalecany przez kilka pierwszych dni. Jeśli jesteś w stanie wziąć prysznic, jest to bezpieczne. Jeśli nadal jest spuchnięty lub bolesny, weź chłodny prysznic.

Jeśli masz wrastający lub nierówny tatuaż, opieka po laserowym usunięciu tatuażu powinna być prosta. Nałóż Aquaphor na leczony obszar, aby utrzymać go w wilgoci. Nie należy skubać ani trzeć tego obszaru, ponieważ może to prowadzić do infekcji. Konieczny jest 48-godzinny okres rekonwalescencji. Jeśli wystąpi ciężka reakcja, należy natychmiast skontaktować się z pracownikiem medycznym. Ogólnie rzecz biorąc, gojenie powinno trwać od czterech do ośmiu tygodni.

Efekty uboczne laserowego usuwania tatuażu

Jednym z natychmiastowych efektów ubocznych laserowego usuwania tatuażu jest pojawienie się obrzęku i bólu. Jest to spowodowane ciepłem generowanym przez penetrację lasera i najlepiej łagodzi je przyłożenie okładu z lodu do dotkniętego obszaru zaraz po zabiegu. Ważne jest również, aby utrzymać obszar tatuażu w stanie oblodzenia przez kilka godzin po zabiegu, aby zmniejszyć fizjologiczne mechanizmy obronne organizmu. Jest to jeden z natychmiastowych efektów ubocznych laserowego usuwania tatuażu i zazwyczaj jest to stan przejściowy.

Choć rzadko, kolor pigmentu skóry może ulec zmianie po laserowym usunięciu tatuażu. Skóra może stać się blada, w zależności od zawartości pigmentu w tatuażu. Kolor skóry powróci do normy po miesiącach, a nawet latach. Jednak kolor skóry może pozostać nierówny po zabiegu i może nie pasować do pigmentu otaczającej skóry. Osoby o ciemniejszej skórze są bardziej narażone na ten efekt, a wielokrotne sesje mogą spowodować utratę normalnej pigmentacji.

Długość fali lasera stosowanego do usuwania tatuażu różni się w zależności od rodzaju tatuażu i pacjenta. Długość fali stosowanego lasera zależy również od wielkości tatuażu i głębokości pigmentu. Pacjenci są zobowiązani do noszenia osłon na oczy podczas zabiegu. W celu aktywacji światła, do obszaru tatuażu przykłada się rączkę. Impulsy są zazwyczaj opisywane jako trzaskające, a każdy z nich powoduje lekki dyskomfort. Większość pacjentów twierdzi, że zabieg jest komfortowy.

Wykonanie nowego tatuażu po laserowym usunięciu tatuażu

Jeśli rozważasz wykonanie nowego tatuażu po laserowym usunięciu tatuażu, powinieneś przestrzegać kilku ważnych wskazówek. Ważne jest, aby odczekać co najmniej sześć do ośmiu tygodni po laserowym usunięciu tatuażu, ponieważ pozwoli to skórze na pełną regenerację. Obszar ten powinien być wolny od pęcherzy, blizn i krwawienia. Ponadto ważne jest, aby utrzymać obszar bez tatuażu w czystości. Jeśli planujesz wykonanie nowego tatuażu, powinieneś skonsultować się z profesjonalnym specjalistą od usuwania tatuaży.

Po pierwszej sesji tatuaż zacznie blednąć i prawdopodobnie będzie prawie niewidoczny. Może pozostać trochę białego szronu, który jest naturalną reakcją organizmu na leczenie tego obszaru. Całkowite zniknięcie białego szronu może potrwać kilka tygodni, ale jest to normalne i nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ponadto, jeśli wkrótce po laserowym usunięciu tatuażu pojawi się nowy tatuaż, należy wzmocnić swój układ odpornościowy i unikać ekspozycji na słońce.

Jeśli planujesz wykonanie nowego tatuażu po laserowym usunięciu tatuażu, powinieneś postępować zgodnie z instrukcjami przekazanymi Ci przez specjalistę. Opieka po zabiegu musi obejmować przyłożenie do tego obszaru okładu z lodu, aby zapobiec wchłanianiu przez skórę ciepła lasera. Ponadto, należy zastosować czystą szmatkę do obszaru po laserowym usuwaniu tatuażu. W przeciwnym razie tkanka bliznowata będzie się rozwijać i możesz doświadczyć innego uczucia niż wcześniej.

Podobne tematy