Czy laserowe usuwanie makijażu permanentnego jest trwałe?

Czy laserowe usuwanie makijażu permanentnego jest trwałe?

Przed poddaniem się laserowemu usuwaniu makijażu permanentnego, rozważ kilka ważnych faktów. Pigmentacja i system odpornościowy organizmu są czynnikami decydującymi o liczbie niezbędnych zabiegów. Po pierwszym zabiegu, pigment będzie nadal zanikał przez wiele lat. Dokładny czas potrzebny do całkowitego zaniku będzie zależał od rodzaju pigmentu i interakcji pigmentu ze skórą. Sesje z wykorzystaniem rozwiązań nielaserowych pomogą poprawić wyniki procedur laserowych.

Wymaga wielu zabiegów

Podobnie jak w przypadku laserowego usuwania tatuażu, do całkowitego usunięcia pigmentów stosowanych w makijażu permanentnym wymagane jest wykonanie wielu zabiegów. Lasery takie jak te używane przez Arviv Medical Aesthetics działają poprzez rozbijanie pigmentu w tuszu, który jest następnie wchłaniany przez skórę właściwą. Ponieważ pigmentacja może utrzymywać się przez wiele miesięcy, często konieczne jest wykonanie wielu zabiegów. Z tego powodu pacjenci powinni zasięgnąć porady lekarza przed poddaniem się jakiejkolwiek procedurze.

Przed poddaniem się jakiejkolwiek procedurze usuwania makijażu permanentnego, ważne jest, aby mieć łatkę testową, aby określić wynik leczenia. Nieprzewidywalne zmiany koloru mogą mieć drastyczny, nieprzyjemny estetycznie efekt, szczególnie jeśli makijaż jest zakryty. Również wywołane ciepłem obkurczenie okolic oczu może spowodować ektropium, niepożądany estetycznie efekt uboczny. Oprócz laserowego demakijażu, pacjenci powinni zawsze nosić ochronny sprzęt do oczu, w tym metaliczne okulary ochronne i jednorazowe naklejki osłaniające oczy.

Przyczyny przyciemnienia koloru

Istnieje kilka czynników, które mogą spowodować przyciemnienie koloru po zabiegu laserowego usuwania makijażu permanentnego. Jednym z głównych czynników jest rodzaj użytego lasera – cytat ten pochodzi od redaktora strony https://treksport.pl. Laser Q-switch jest uważany za złoty standard w usuwaniu makijażu permanentnego. Przed poddaniem się zabiegowi laserowemu, specjalista od laserów powinien wykonać strzał testowy na ukrytym obszarze skóry pacjenta. Ważna jest również ochrona oczu. Pacjenci powinni nosić okulary ochronne z metalową obwódką. W tym przypadku wymagane są również rozwiązania chirurgiczne. Oprócz metalowych osłon na oczy pacjenci muszą nosić specjalne osłony na oczy wewnątrzgałkowe.

Niektóre tusze mogą być trudniejsze do usunięcia po zabiegu laserowym. Jaśniejsze pigmenty zawierają mniej melaniny, dzięki czemu są łatwiejsze do wycelowania. Ciemniejsze pigmenty mogą wymagać większej liczby zabiegów. Zabiegi laserowe mogą również powodować przyciemnienie koloru po zabiegu. Może to nastąpić po wielu zabiegach, zwłaszcza jeśli pigmenty są zmieszane z kolorem skóry. Z tego powodu ważne jest, aby zrozumieć, co powoduje przyciemnienie koloru po zabiegu laserowym.

Wymaga znieczulających kropli do oczu

Proces usuwania makijażu permanentnego w oczach jest szybki i stosunkowo bezbolesny. W zależności od głębokości pigmentu, usunięcie go może zająć od dwóch do dziesięciu zabiegów. Ponieważ pigment jest umieszczony płytko w skórze, proces ten jest szybszy niż usuwanie tatuażu. Należy jednak pamiętać, że niektórzy niewykwalifikowani artyści PMU mogą umieścić pigment zbyt głęboko. Niektórzy ludzie mogą zobaczyć wspaniałe rezultaty już po dwóch sesjach, ale są też tacy, którzy nie mogą.

Procedura obejmuje umieszczenie maści znieczulającej w oczach, aby pomóc Ci się zrelaksować podczas zabiegu. Lekarz umieści również osłonę ochronną na powiekach i zastosuje maść miejscowo znieczulającą na ustach, aby proces był mniej bolesny. W przeciwieństwie do laserowego usuwania tatuażu, PMU warg nie usunie trwale pigmentów. Ponieważ pigmenty na powiekach nie mogą być przykryte szminką, należy je usunąć przed nałożeniem szminki.

Jest bezpieczny dla wszystkich typów skóry

Podczas gdy usuwanie makijażu permanentnego jest uważane za bezpieczną procedurę dla wszystkich typów skóry, wyniki tej procedury są różne. Procedura może pozostawić leczony obszar wyglądający gładko i goło, lub może trwać nawet dwa lata. Podczas okresu gojenia pacjenci mogą doświadczyć obrzęku, pęcherzy i kłucia. Podczas gdy ból związany z procedurą będzie się różnił w zależności od poziomu wrażliwości, proces powinien trwać około dziesięciu minut.

Przed poddaniem się laserowemu usuwaniu makijażu permanentnego, musisz mieć gołą skórę. Ważne jest, aby unikać ekspozycji na słońce, golenia, woskowania i złuszczania, ponieważ mogą one powodować krwawienie. Leki przeciwzapalne, takie jak aspiryna, mogą zwiększyć krwawienie po zabiegu. Laser rozbija cząstki pigmentu w tatuażu, rozbijając je na części. Potrzebna będzie seria sesji, a ich liczba będzie zależała od nasycenia tatuażu.

Skuteczne

Jednym z głównych pytań, które są zadawane podczas rozważania trwałego usuwania makijażu jest to, czy zabiegi laserowe są bezpieczne. Podczas gdy zabiegi laserowe są bezpieczne, istnieją pewne ograniczenia procedury, które obejmują paradoksalne przyciemnienie koloru, które występuje bardziej z jasnymi pigmentami. Uważa się, że zjawisko to związane jest z różnymi stanami utlenienia tytanu i żelaza. W efekcie ciemne pigmenty ulegają utlenieniu i stają się żelaziste. W związku z tym zabiegi laserowe w makijażu permanentnym będą skuteczne tylko w przypadku pigmentów, które są już brązowe lub czarne.

Ponadto tatuaż, który ma mniej niż sześć miesięcy, nie jest zalecany do leczenia laserowego ze względu na wysokie stężenie tuszu. Również tatuaże, które mają mniej niż sześć miesięcy, będą wymagały większej liczby sesji i grożą powstaniem blizn. Z tego powodu pierwszym wyborem w przypadku kosmetycznego usuwania tatuaży jest leczenie laserem YAG. Laser YAG pomaga rozjaśnić pigment i jest najbezpieczniejszą i najbardziej skuteczną metodą. W przypadku uporczywych czerwonych cieni należy wykonać usuwanie solą fizjologiczną.

Koszt

Ceny laserowego usuwania makijażu permanentnego różnią się znacznie, ale można oczekiwać, że zapłacisz około 50 do 500 dolarów za zabieg. W zależności od miejsca zamieszkania, koszt ten może być tak niski, jak 200 dolarów, lub tak wysoki, jak 650 dolarów. Ogólnie rzecz biorąc, specjaliści pobierają więcej niż med spa, które są zazwyczaj własnością lekarza. Różnica w kosztach ogólnych wynika z faktu, że chirurdzy plastyczni i dermatolodzy pobierają większe opłaty niż uzdrowiska.

Całkowity koszt laserowego usuwania makijażu permanentnego różni się znacznie, ale ogólnie wynosi około 215 dolarów za jeden zabieg. Istnieje kilka czynników, które mogą wpływać na koszt, w tym jakość technika i stan PMU. Przy wyborze kliniki, należy rozważyć liczbę potrzebnych sesji, które mogą wynosić od dwóch do ośmiu. Większość ludzi potrzebuje od dwóch do ośmiu zabiegów, aby zakończyć proces. Ponieważ całkowity koszt zależy od kilku czynników, najlepiej jest szukać kliniki z wysokim wskaźnikiem sukcesu i doskonałymi opiniami klientów.

Podobne tematy